Doç. Dr. Talat Ulussever Borsa İstanbul'un Yönetim Kurulu Başkanı oldu


Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığı'na üniversitemiz İktisat Bölümü’nün Kurucu Bölüm Başkanlığını yapan Doç. Dr. Talat Ulussever seçildi. 

TALAT ULUSSEVER KİMDİR? 

1970 yılında Adana’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünde tamamladı. “Finansal Kaynakların Yönetimi” dalında Carnegie Mellon Üniversitesinden (ABD) yüksek lisans, “Türkiye’de Yapılan Finansal Reformların Ekonomik Analizi” başlıklı teziyle Kansas Üniversitesinden (ABD) İktisat alanında doktora derecelerini aldı. Lisansüstü eğitimi boyunca Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan farklı üniversite ve kuruluşlarda analist, uzman ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2004 – 2007 yılları arasında ABD’nin Güney Carolina eyaletinde bulunan Benedict College’da tam zamanlı Yardımcı Doçent olarak ders veren Ulussever aynı zamanda üniversitenin iştirak ve şirketlerinde araştırmacı ve danışmanlık görevlerinde bulundu. 2007 yılında Kral Fahd Petrol ve Mineral Üniversitesi (Suudi Arabistan) Endüstri Yönetimi Fakültesi Finans bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı. 

Akademik kariyeri boyunca çok sayıda uluslararası akademik sempozyumda sunumlar yaptı, müzakerelerde bulundu ve oturumlara başkanlık etti. Uluslararası hakemli dergilerde birçok makale ve kitap kritikleri yayımladı, bir çok projede proje yürütücüsü ve danışman olarak görevler aldı. 2014-2015 akademik yılı güz döneminde İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İktisat Bölümü Kurucu Başkanı olarak ders veren Ulussever ileri derecede İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babası.