‘Sanatın İncelikleri 2’ Adlı Serginin Açılışı Gerçekleşti


‘Sanatın İncelikleri 2’ adlı serginin açılışı 13 Ocak 2015 Salı günü saat 13:30’da Eğitim Fakültesi Mimarlık Çizim Salonu’nda gerçekleşti. Sergide üniversitemiz Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı 3. sınıf öğrencilerinin Yrd. Doç. Dr. Hatice VATANSEVER BAYRAKTAR rehberliğinde Görsel Sanatlar Eğitimi dersinde hazırlamış oldukları çalışmalar sergilendi.

Serginin açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul ORAL yaptı. Ardından dersin öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice VATANSEVER BAYRAKTAR sergilenen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sergide öğrencilerimizin yapraklarla doku transferi kolaj çalışması, farklı nesnelerle doku çalışması, yapraklarla kes yapıştır çalışması, kumaş boya ile tişört boyama veya baskı çalışması, atık malzemelerle kolaj ile röprodüksiyon ve pastel boya ile kazıma tekniğini kullanarak ürettikleri çalışmalara yer verildi.

İlköğretim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mümin YAMANKARADENİZ ve Yrd. Doç. Dr. Latife ÇİMEN ile beraber sergideki çalışmaları inceleyen Dekan Vekilimiz Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul ORAL öğrencilerin çalışmalarını çok beğendiğini söyleyerek akademisyen ve öğrencilerini tebrik etti. ‘Sanatın İncelikleri 2’sergisine üniversitemizin özellikle Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği Bölümü ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğretim üyeleri ile Eğitim Fakültesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Ayrıca Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü öğrencilerinin staj yaptığı Ahmet Ermiş Anaokulu yöneticisi Meral CANTÜRK, Ziya Gökalp Anaokulu yöneticisi Hümeyra BEKTAŞ ve Nene Hatun Anaokulu yöneticisi Eser ÜNALAN ŞENLER ‘Sanatın İncelikleri 2’ sergisinin açılışına katıldılar.

Serginin ikinci günü çalışmaları inceleyen Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet BULUT, öğrencilerin emek harcayarak birbirinden farklı çok başarılı çalışmalar ürettiklerini ve güzel yetiştiklerini söyledi.

15 Ocak 2015 tarihine kadar açık kalan ‘Sanatın İncelikleri 2’ sergisine üniversitemizin akademik ve idari personeli, öğrencileri ve ilçemizde görev yapan müdürler yoğun ilgi gösterdi.