Materyal Tasarımı Sergisi’nin Açılışı Gerçekleşti


‘Materyal Tasarımı’ adlı serginin açılışı 08 Ocak 2015 Perşembe günü saat 13:00’te Eğitim Fakültesi Mimarlık Çizim Salonu’nda gerçekleşti. Sergide üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin Yrd. Doç. Dr. Hatice VATANSEVER BAYRAKTAR rehberliğinde “Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı” dersinde ortaokul öğrencilerinin müfredatında yer alan konularla ilgili olarak bireysel ve grup çalışması şeklinde hazırlamış oldukları, görsel açıdan zengin ve öğrencileri aktif olarak merkeze alan eğitici öğretici materyaller sergilendi.

Serginin açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul ORAL yaptı.  Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul ORAL öğrenme-öğretme sürecinde öğretmenin materyal kullanmasının öğrencinin başarısına önemli katkılar sağladığına değinerek “kırk kere dinleme yerine bir kere görmenin öğrenmeyi kolaylaştırdığını” ifade etti. Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Bilal YILDIRIM,  Türkçe Öğretmenliği Bölümü Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Necmettin ÖZMEN öğrencilerin çalışmalarını çok beğendiğini belirterek, öğrencileri tebrik etti. Okul Öncesi Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Latife ÇİMEN, akademisyeni ve öğrencilerini tebrik ederek “Böyle güzel çalışmaları yapan öğrenciler ülkemizin geleceği adına bizlere ümit veriyor.” dedi.

‘Materyal Tasarımı Sergisi’ne üniversitemizin özellikle Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği Bölümü ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri ile, üniversitemizin diğer birçok akademik ve idari personel ve öğrencisi katıldı.