Sancaktepe Belediyesi ile İşbirliği Protokolü İmzalandı


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile Sancaktepe Belediyesi arasında ilçede yaşayan gençlere yönelik olarak hizmet verecek eğitim protokolü imzalandı. İmzalanan protokolle, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Sancaktepeli gençlere İngilizce ve Arapça dil kursu hizmeti verilecek.

İZÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bulut konuşmasında, açılacak eğitim programları sayesinde katılımcıların eğitim düzeylerinin olumlu yönde gelişeceğini, bilgi ve becerilerini artırarak kariyerlerini geliştirmeye yönelik beceriler kazandırılacağını belirterek, “Üniversitemizin belirlediği 3 dil önceliğini burada da gençlerimize uyguluyoruz. İlk etapta İngilizce ve Arapça dil kurslarımızı belediyemiz ile başlattık. Bunların devamı da gelecek. Çeşitli kişisel gelişim eğitimleri de verilecek. Gençlerin donanımlı yetişmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi. 
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe Belediyesi olarak bu zamana kadar üniversiteler arasında birçok işbirliği anlaşmasının yapıldığını belirterek, “Sancaktepe Belediyesi olarak eğitime yaptığımız katkılara bir yenisini daha hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mesleki eğitime destek vermek maksadıyla İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile imzaladığımız protokol gereği geleceğimizin teminatı gençlerimiz Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezimizde açılacak sınıflarda Arapça ve İngilizce eğitim görecekler. Böylece Belediyemiz gençlerimizin eğitimine katkı sağlamış olacak” diye konuştu. 

Program karşılıklı verilen hediyelerin ardından öğrencilerle beraber çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.