İslami İlimler Fakültesi Ürdün’de Yaz Okulunda


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nin uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında İslami İlimler Fakültesi, hazırlık sınıfı öğrencilerini Ürdün Üniversitesi’ne yaz okuluna götürdü. Ürdün Üniversitesi ile yapılan akademik anlaşma çerçevesinde, 35 hazırlık sınıfı öğrencimiz Arapça eğitimini Ürdün Üniversitesi Yabancı Diller Merkezi’nde devam ettiriyor. Üniversitemiz Arapça Hazırlık Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Abdulmuttalip ARPA koordinasyonunda 28 Haziran 2014 tarihinde Ürdün’e giden öğrencilerimiz, 11 Ağustos 2014’e kadar yaz okuluna devam edecek. İslami İlimler Fakültesi Arapça Hazırlık Okulu tarafından gerçekleştirilen ve önümüzdeki yıllarda devam edecek olan proje ile öğrencilerimiz, hem yurtdışı deneyimi yaşayacak hem de yabancı dillerini geliştirme imkânı bulacaklar. 

Ürdün’de Yaz okulu projesinin koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Abdulmuttalip ARPA, yabancı dil eğitiminde yurtdışı deneyiminin önemine dikkat çekerek, “Bu proje sayesinde öğrencilerimiz, üniversitemizde gördükleri sekiz aylık dil eğitiminden sonra, dilin bizzat konuşulduğu ülkeye gidilerek hem pratiklerini geliştirme hem de kültürel olguları yerinde inceleme fırsatı buluyorlar. Öğrencilerimiz bu altı haftalık yaz okulu kapsamında dil merkezinde aldıkları eğitimin yanı sıra Ürdün Üniversitesi’nin Şeriat ve Edebiyat Fakültelerinde mesleki Arapçayı geliştirmek adına çeşitli derslere katılım gösterecekler” dedi.

İZÜ, Ürdün Üniversitesi ile yapılan protokol çerçevesinde, hem dil eğitimi hem de lisans düzeyinde öğrenci değişimi programlarına devam edecek.