TTNET Genel Müdürü İZÜ'lü Öğrencilerle Buluştu


İZÜ Tanıtım ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından 13 Mayıs 2014 Salı günü Halkalı Merkez kampüsümüzde düzenlenen Kariyer Planlama etkinliğine TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya  konuk oldu.

Kariyer planlamada önemli olanın kişinin ilkelerine sağdık kalarak adımlar atması olduğuna dikkat çeken Abdullah Orkun Kaya, “Kariyerimde beni nereye taşıyacağını bilmeden bazı adımlar attım. Ancak bunlar bir tesadüf değildi. Seçimler belirli ilkeleri içermelidir. Benim de ilkelerim birbirleriyle bağlantılı adımlar atmama sebep oldu” dedi. Her bireyin kariyer yolculuğunun kendisine özel ve farklı olması gerektiğini belirten Kaya, kariyerinde kendine ilke edindiği değerleri öğrencilerimizle paylaştı. 

Abdullah Orkun Kaya’nın seminerinden sonra söz alan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bulut, katılımlarından dolayı Abdullah Orkun Kaya’ya teşekkür ederek “Önemli olan, kurumların bütün enerjisini yönetip doğru tarafa yönlendirmektir. Abdullah Bey bunu başaran bir yöneticidir” dedi.  

Gerçekleştirilen program sonrasında, Üniversitemiz ve TTNET, Başakşehir’deki Kuluçka Merkezi’nin birlikte kullanımı için, öncelikle Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi başta olmak üzere, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizin dahil olacağı ileri düzeyde işbirliği için ilk görüşmeleri gerçekleştirdi