Anasınıfı Öğrencilerine Eğitim Verdiler


Yrd. Doç. Dr. Belgin Parlakyıldız rehberliğinde, Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarım dersi kapsamında “Ağaçlar” konusu üzerine bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. 

Bahçeşehir Koleji Anasınıfı Öğrencileri ile beraber kampüsümüzün gezilmesi ile başlayan etkinlik, bahçede ısınma hareketleri yaptırılması ve çeşitli Açıkhava oyunlarının oynanması ile çocukların hem öğretmen adayları ile tanışıp kaynaşmasına hem de okula kolay adapte olmaları açısından çok verimli geçti. Çocuklara öğretmenleri, bahçedeki bazı ağaçları özellikleriyle beraber tanıtıp, inceleme yapmalarına fırsat tanıdı. Çocuklar da bahçeyi gözlemleyerek kozalak topladı. 

Açıkhava etkinliklerinden sonra “Okulöncesi Eğitimi Araç Geliştirme ve Uygulama Atölyesi”nde “Bal ve Balın Yararları” konusunda bir drama etkinliği gerçekleştirildi. Çocukların da soru ve cevaplarıyla çok verimli ve eğlenceli bir etkinlik oldu. Atölyemizi de tanıma fırsatı yakalayan miniklere, atölyemizde süt ve kek ikramı yapıldı. Keyifli geçen saatlerin sonunda çocuklara atölyemizdeki kozalaklardan hediye edildi.