Yrd. Doç. Dr. Valeria Giannotta, Cumhurbaşkanlık Resmi Heyet Üyesi olarak İtalya Ziyaretine Katıldı


Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Valeria Giannotta 28-31 Ocak 2014 tarihlerinde Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün, Cumhurbaşkanı Napolitano'nun davetlisi olarak İtalya'ya yaptıkları resmi devlet ziyaretine, Cumhurbaşkanlık Resmi Heyet Üyesi olarak katıldı.

28 Ocak 2014 tarihinde ki karşılamada İtalya Eğitim, Yüksek Öğrenim ve Araştırma Bakanı Maria Chiara Carrozza, Dışişleri Bakanlığı Protokol Genel Müdürü Büyükelçi Stefano Ronca, Hava Kuvvetleri Roma Garnizon Komutanı General Paolo Rizzo, T.C. Roma Büyükelçisi Hakkı Akil ve eşi İnci Akil, T.C. Vatikan Büyükelçisi Kenan Gürsoy ve eşi Belkıs Gürsoy, İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Gianpaolo Scarante ve eşi Barbara Marengo ile T.C. Roma Büyükelçiliği mensupları hazır bulundu.

Öğretim üyemiz ilk gün ‘ Tutte le strade portano a Roma, tutte la strade partono da Istanbul’ ( All roads bring to Rome, all roads start from Istanbul) konferansına katıldı. Devam eden günlerde Cumhurbaşkanlık Heyetiyle birlikte ‘Macthing Italy and Turkey’ (İtalya-Türkiye İş forumu) ve ardından Yunus Emre Enstitüsünün açılışına katılan Giannotta ve diğer heyet üyeleri 31.Ocak 2014 de olumsuz hava koşulları sebebiyle Türkiye’ye döndüler.

Ziyarete katılan diğer Resmi Heyet Üyeleri 

Bakanlar

Ali BABACAN Başbakan Yardımcısı 
Zeynep BABACAN 
Mevlüt ÇAVUŞOĞLU Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci 
Hülya ÇAVUŞOĞLU

Milletvekilleri 

Hasan Ali ÇELİK Sakarya Milletvekili 
Muhammet Bilal MACİT İstanbul Milletvekili 
Faik TUNAY İstanbul Milletvekili 
Levent GÖK Ankara Milletvekili 
Faruk BAL Konya Milletvekili 
Sümer ORAL Manisa Milletvekili 
Diğer Heyet Üyeleri 
Fatih TERİM Türkiye Futbol Direktörü 
İskender PALA Yazar Erol DORA Mardin Milletvekili

Ziyarete ait fotoğraflar için tıklayınız