Geleceğin Öğretmenleri Anasınıfı Öğrencileriyle Bir Araya Geldi


İZÜ Okulöncesi Eğitim Öğretmenliği ikinci sınıf öğrencileri 26 Aralık 2013 Perşembe günü Söğütlüçeşme İlkokulu Anasınıfı Öğrencileri ile bir araya geldi. Yrd. Doç. Dr. Belgin Parlakyıldız rehberliğinde,  Çocukta Oyun Gelişimi ile Yaratıcılık ve Geliştirilmesi dersleri kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Söğütlüçeşme İlkokulu Anasınıfı Öğrencileriyle birlikte “Okulöncesi Eğitimi Araç Geliştirme ve Uygulama Atölyesi”’nde  “Kaynaştırma Etkinlikleri” düzenlendi. Çocukların “Beslenme ve Özbakım Becerileri”nin geliştirilmesi konusunda odaklanan etkinlikler, öğrencilerimiz açısından da oldukça verimli geçti. Düzenlenen etkinlikler sayesinde çocuklarla yakın ilişki içinde olan okulöncesi öğretmen adayları,  mesleklerine dair becerilerini geliştirme fırsatı buldu. 

Söğütlüçeşme Okul Müdürü ve öğretmenleri eşliğinde kampüsümüze gelen 5-6 yaş grubu kırk öğrenci, açık hava oyunları oynadı.  Ardından çocuklara, öğrencilerimizin hazırlamış olduğu, düzenli olma ve kitap sevgisini vurgulayan “Dağınık Prenses” dramatizasyonu sergilendi. İkinci etkinlik olarak, “Bal ve Balın Yararları” konulu görsel drama etkinliği gerçekleştirildi. Çocuklar, öğrencilerimizin hazırladığı tuz seramiği hamurlarıyla keyifli dakikalar geçirdiler. Etkinlik sonunda, öğrencilerimizin ders kapsamında hazırladıkları taçlar-maskeler misafir çocuklara hediye edildi.