2013-2014 akademik yılı yabancı uyruklu öğrenci yerleştirme sonuçları


Üniversitemiz lisans programlarına, 2013 - 2014 Eğitim öğretim yılında kabul edilen yabancı uyruklu öğrenciler ile ortaöğretimin tamamını yurt dışında tamamlayan öğrencilerin kesin kayıt işlemleri 27 Eylül 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar yapılabilecektir. Kesin kayıt işleminin tamamlanması için öğrencilerin şahsen Üniversiteye gelerek kayıt için gerekli belgeleri teslim etmesi ve diğer işlemleri tamamlaması gerekmektedir. Üniversiteye asıl olarak kayıt hakkı kazanan öğrencilerden, yukarıda belirtilen kayıt tarihlerinde kaydını yaptırmayanlar kayıt hakkını kaybetmiş sayılırlar. Bu adayların yerine aşağıdaki listede belirtilen yedek öğrencilerin kesin kayıt işlemleri ise 30 Eylül 2013 tarihinde yapılacaktır.  

 

Kesin kayıt sırasında aşağıdaki belgeler istenir:  

(1) Lise Diplomasının aslı (kayıt tarihinde diploması henüz hazırlanmamış yeni mezun öğrenciler için geçici mezuniyet belgesinin aslı), lise diploması İngilizce değilse kendi ülkesindeki noter ya da T.C. Dış Temsilciliklerinden onaylı Türkçe tercümesi,    

(2) Denklik Belgesi veya onaylı örneği (Lise diplomasının Türk liselerinden alınan diplomalara denk olduğunu gösteren, TC Milli Eğitim Bakanlığı’ndan veya ülkelerindeki T.C. Dış Temsilciliklerinden alınacak belge),   

(3) Transkript (Adayın lisede aldığı dersleri ve notlarını gösterir, lise müdürlüğü tarafından onaylanmış resmi not belgesi ile belge İngilizce değilse Türkçe tercümesinin kendi ülkesindeki noter ya da T.C. Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği), 

(4) Sınav sonuç belgesinin aslı veya kendi ülkesindeki noter ya da T.C. Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği,    

(5) Pasaportun kimlik bilgilerini ve geçerlilik süresini gösteren sayfalarının ve Türkçe tercümesinin kendi ülkesindeki noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylanmış örneği,  

(6) Öğrenim Vizesi (Yurt dışındaki öğrenciler Öğrenim Vizesi'ni T.C. Dış Temsilciliklerinden alacaktır. Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu öğrenciler için Üniversitemizden alınacak öğrenci belgesi ile Yabancılar Şubesi’nden temin edilecek yeni öğrenim amaçlı ikamet tezkeresinin kopyası),    

(7) İkametgâh tezkeresi (Kayıt tarihinden itibaren bir ay içinde öğrenci bürosuna teslim edilmesi gerekir),  

(8) Uluslararası geçerliliği olan Yabancı Dil veya Türkçe Yeterlik Belgesinin ülkelerindeki T.C. Dış Temsilciliklerinden tarafından onaylanmış aslı,    

(9) Öğrenim ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu,    

(10) Dört adet vesikalık fotoğraf.

 

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ
2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
YABANCI ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME SONUÇLARI

Programın Adı

Kont.

Asıl

Yedek

Eğitim Fakültesi
İngilizce Öğretmenliği (Ücretli) 1 Lale Yılmaz (Almanya) Enver Arıkçan (Türkiye) (1.Yedek)
İngilizce Öğretmenliği (Tam Burslu) 1 Zubaidan Mijiti (Çin) Mykevem Qoku (Makedonya)(1.Yedek)
İngilizce Öğretmenliği (%50 Burslu) 2 Yasen Adila (Çin)
Adra İrziku (Arnavutluk)
Nida-Ul Nasir (Pakistan)(1.Yedek)
Maria Sidorova (Moldova)(2.Yedek)
İngilizce Öğretmenliği (%25 Burslu) 1 Dalia Alnabhan (Suriye) Aikaide Aikebaier (Çin)(1.Yedek)
Konul Quliyeva (Azarbaycan) (2.Yedek)
Okul Öncesi Öğretmenliği (Ücretli) 2 Aysel Kahraman(Bulgaristan)
Suada Barbullushi (Arnavutluk)
Meylis Sashliyev (Türkmenistan)(1.Yedek)
Meriem Nurie (Etiyopya) (2.Yedek)
Okul Öncesi Öğretmenliği (Tam Burslu) 1 Rexiti Guliniga (Çin) Mafijur Rahman (Arakan)(1.Yedek)
Okul Öncesi Öğretmenliği (%50 Burslu) 1 Ogulsoltan Yangibayeva (Türkmenistan) Elmina Bosnjak ( Bosna Hersek)(1.Yedek)
Okul Öncesi Öğretmenliği (%25 Burslu) 1 Sidorela Velija (Arnavutluk) Shahnoza Kopalova (Türkmenistan)(1.Yedek)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Ücretli) 2 Murat Bora(Bulgaristan)
Nargiza Kamalova(Türkmenistan)
Dursun Özkan (Almanya)(1.Yedek)
Muhammet Emin Salman (Azarbaycan) (2.Yedek)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Tam Burslu) 1 Hassan Habeeb Mhamed (Sri Lanka) Rohsana Kabir (Arakan)(1.Yedek)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (%50 Burslu) 1 Esenkeldi Kudaibergenov (Kırgızistan) Sevilay Kara (Almanya)(1.Yedek)
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (%25 Burslu) 1 Daniyar Amanzholov (Kazakistan) Sümeyye Doğan (Türkiye)(1.Yedek)
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
İşletme (İngilizce) (Tam Burslu) 1 Erild Cepele (Arnavutluk) Jusuf Gurra (Arnavutluk)(1.Yedek)
Nopita Sari (Endonezya) (2.Yedek)
Gezim Qarkaj (Kosova)(3.Yedek)
İşletme (İngilizce) (%50 Burslu) 2 Huseyn Ajuz(Suriye)
Mouhammad Gulak (Suriye)
Mohammed Ohag (Yemen)(1.Yedek)
Muhammad Abdurrahman (Moritanya) (2.Yedek)
İşletme (İngilizce) (%25 Burslu) 2 Ayman Tamarji (Suriye)
Nazila Abudounaibz (Çin)
Abdul Karem Hassan (Cibuti)(1.Yedek)
Danial Tahir (Pakistan) (2.Yedek)
Maida Brbovic (Sırbistan)(3.Yedek)
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği (Tam Burslu) 1 Saeed Johar (Arakan) Valdet Mulaj (Kosova)(1.Yedek)
Malek Hamzeh (Suriye) (2.Yedek)
Bilgisayar Mühendisliği (%50 Burslu) 2 Berat İmeri (Makedonya)
Ylber Vehapi (Kosova)
Mohammed İsse Abdullahi (Somali)(1.Yedek)
Muhammad Hussan (Pakistan) (2.Yedek)
Nur Fajar Rizqi Anna Fianto (Endonezya)(3.Yedek)
Muhsin Abdullah El Ahva (Yemen)(4.Yedek)
Bilgisayar Mühendisliği (%25 Burslu) 2 Yuusuf Saleman (Somali)
Dowletgeldi Gurbaniyazov (Türkmenistan)
Mouaz Kapza (Yunanistan)(1.Yedek)
Feliks Ferhati (Arnavutluk) (2.Yedek)
Robert Xhepi (Arnavutluk)(3.Yedek)
Abdullah Tanikh (Suriye) (4.Yedek)
Gıda Mühendisliği (Tam Burslu) 1 Amamuddin Akramuddin
(Afganistan)
Ghaidaa Alsharbaji (Suriye)(1.Yedek)
Nulyufar İkramova (Türkmenistan) (2.Yedek)
Gıda Mühendisliği (%50 Burslu) 2 Najd Alakra (Suriye)
Taher Abu Alshar (Filistin)
Nour Alturjaman (Suriye) (1.Yedek)
Jasmin Kosuta ( Karadağ) (2.Yedek)
Gıda Mühendisliği (%25 Burslu) 2 Ola İfede (Nijerya)
Ovadan Yangibayeva
(Türkmenistan)
Edvin Kalac (Karadağ)(1.Yedek)
Xaivier Akong Nuh ( Kamerun) (2.Yedek)
Mimarlık (Ücretli) 2 Fawad Taufiq (Afganistan)
Bijay Sapkota (Nepal)
Mirhamza Mohammad Osman (Afganistan)(1.Yedek)
Mohamed Abdirizak Ahmed (Somali) (2.Yedek)
Saha Safavi (İran)(3.Yedek)
Rabiye Ayar (Almanya) (4.Yedek)
Mimarlık (Tam Burslu) 1 Norhan Othman (Suriye) Artan Xhaha (Kosova)(1.Yedek)
Muaz Kazaz (Kosova) (2.Yedek)
Mimarlık (%50 Burslu) 1 Esnat Argun (Abhazya) Mohammed Abdalhadi (Filistin)(1.Yedek)
Gamze Şimşek (Türkiye) (2.Yedek)
Mimarlık (%25 Burslu) 1 Mohammad Kashi (Suriye) Şeyma Akyıldız (Türkiye)(1.Yedek)
Makbule Soylu (Türkiye) (2.Yedek)
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Psikoloji (Ücretli) 2 Ebru Bülbül (Türkiye)
Emre Kıran (Türkiye)
Silas Nigolle (Kamerun)(1.Yedek)
Abdulimit Najibai (Çin) (2.Yedek)
Hayred Xinyizha (Çin)(3.Yedek)
Gizem Karaaslan (Almanya) (4.Yedek)
Psikoloji (Tam Burslu) 1 Yuni Ramayanti (Endonezya) Tamim Naeil M. Shafi (Afganistan)(1.Yedek)
Anas Shamsi Basha (Suriye) (2.Yedek)
Psikoloji (%50 Burslu) 1 Said Nanba (Rusya) Asildin Nishonov (Özbekistan)(1.Yedek)
Somayeh Esbari (İran) (2.Yedek)
Samed Ntoukıantzı (Yunanistan)(3.Yedek)
Psikoloji (%25 Burslu) 1 Muhammed Davut Nuristani (Afganistan) Dzenana Kosuta (Karadağ)(1.Yedek)
Ayşe Turhan (Türkiye) (2.Yedek)
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (Tam Burslu) 1 Muhammed Yusuf (Arakan) Burhanudin Kukiqi (Kosova)(1.Yedek)
Yohannes Ayalev ( Etiyopya) (2.Yedek)
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (%50 Burslu) 2 Ajiakebaier Mailire (Çin)
Ayşe Kuzu (Avusturya)
Ehtimad Budagov (Azarbaycan)(1.Yedek)
İskender Tagiyev (Azarbaycan) (2.Yedek)
Adem Ethemi (Makedonya)(3.Yedek)
Mmuhammed Nas (Türkiye) (4.Yedek)
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (%25 Burslu) 2 Esra Yaralıoğlu (Avusturya)
Yaser Hamitoğlu (Suriye)
Malik Daoud (Suriye)(1.Yedek)
Nozima Isakova (Özbekistan) (2.Yedek)
Alhassan Hussein (Gana) (3.Yedek)