Tarih ve Doğa ile İç İçe


Üniversitemizin Halkalı’da yer alan merkez kampüsü tarihin ve doğal güzelliklerin birleşme noktası olarak göze çarpmaktadır. 650 dönümlük arazi üzerine kurulan kampüsümüz 1982 yılında yapılmış Halkalı Baytar ve Ziraat Mektebi’ni içerisinde barındırmaktadır. Tarihi binaların yanında yeni yapılan fakülte, kütüphane ve yurt gibi binalarımız da tarihe saygı duyularak az katlı olarak inşa edilmektedir. Bünyesinde tescilli 7 bin ağacı barındıran üniversitemiz, öğrencilere tam manasıyla tarih ve doğa ile iç içe eğitim fırsatı sunmaktadır.  
 
  
Yaklaşık 650 dönüm araziye sahip dev bir kampüs… 
 
 
İZÜ’nün “ilim ve zarafet üssü” kampüsü, İstanbul merkezine yakın, tarihi ve doğayı bir ayara getiren benzersiz bir yaşam alanıdır.
 
 
  
Osmanlı Devleti’nden bu yana öğrenciler yetiştiren bu kampüste; İkinci Abdülhamid Han’ın kurduğu Mehmet Akif’in, Ziya Gökalp’in mezun olduğu Halkalı Baytar ve Ziraat Mektebi’nin tarihi binaları mevcut.
 
 
 
İstanbul’un merkeze yakın, toplu taşıma hattı üzerinde, kent içince bir kampüs üniversitesi 
 
 
 
Yaklaşık 650 dönümlük İZÜ Kampüsü, yapım aşamasındaki binalar tamamlandığında 450 bin metre karelik kapalı kullanım alanına sahip dev bir kampüs olacak.
 
kampüs yapılaşma çalışmalarının ilk tamamlanan yapılarından İZÜ Eğitim Fakültesi, 2014-2015 yılında hizmete girdi.
 
 
Kampüs içinde yaşam var; kız ve erkek öğrenci konukevlerimizde yüzlerce öğrencimiz kalıyor.   
 
  
 
İZÜ kampüste spor faaliyetleri son hız devam ediyor
 
 
Haftanın 7 günü saat 20:00’ye kadar açık olan kütüphanemiz, sınav dönemlerinde 24 saat öğrencilerimizin hizmetinde.
PAYLAŞ :

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"