(CIArb) Akreditasyonlu Milletlerarası Tahkim Sertifika Programı


Chartered Institute of Arbitrators (CIArb) Akreditasyonlu Milletlerarası Tahkim Sertifika Programı 

Ön Kayıt için Tıklayınız

Kimler Katılabilir:  Avukatlar, Hukuk Müşavirleri,  Stajyer Avukatlar, Hukuk Fakültesi 4. Sınıf Öğrencileri,  herhangi bir lisans bölümünden mezun olupta  ulusal ve/veya uluslararası  şirketlerde sözleşme hazırlama ve revize etme konularında tecrübe sahibi olan adaylar bu programa katılabilirler.

Katılımcı Sayısı: 15 kişi ile sınırlıdır.

Eğitim Gün ve Saatleri: 17 - 18 Aralık 2016  -  10:00 - 17:00 

1 aylık eğitim süresince 12 Saat ders + araştırma yapma ve tahkim makalesi yazma  konularında uzaktan eğitim desteği.

Eğitimin Özelliği: Chartered Institue of Arbitarors (CIArb) “Tahkim Hakemleri Birliği” ulusal ve uluslararası uyuşmazlıkların alternatif çözüm yolları alanında ki akademisyen ve pratisyenleri bir çatı altına getiren dünyanın lider profesyonel üyelik organizasyondur. Merkezi İngiltere’de bulunan kuruluşun, 37 ülkede şubesi bulunmaktadır. Dünya çapında 120 ülkeden 13.000’den fazla profesyonel üyeye sahiptir. 

Kar amacı gütmeyen organizasyonun amacı ulusal ve uluslararası uyuşmazlıkların özel çözüm yollarını desteklemek, geliştirmek ve global promosyonunu yapmaktır. CIArb bu alanda faaliyet gösteren akademisyen ve pratisyenlere uyuşmazlıkların hızlı ve ekonomik bir şekilde çözüme kavuşması eğitim ve öğretim sağlar. Nitekim üye bünyesinde barındırdığı çok değerli Akademisyen, Tahkim Hakemi, Avukat, Arabulucu, Bilirkişilerle uygulamaya yön veren dünyaca ünlü bir merkez haline gelmiştir.

CIArb’a üye olabilmek için ulusal ve uluslararası tahkim konusunda belli bir bilgi birikimine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun ilk adımı olarak CIArb’ın sağladığı veya akredite ettiği “Milletlerarası Tahkim’e Giriş” sertifa programını tamamlamanız gerekmektedir. 

Istanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin düzenlediği Milletlerarası Tahkim Sertifika programı CIArb’tan bu akreditasyonu alan Türkiye’deki ilk ve tek eğitim programıdır.

Eğitimin Amacı: Milletlerarası Tahkimin Genel Prensiplerini hem akademik hem de profesyonel olarak değerlendirmek, katılımcıların uluslararası tahkim konularında analiz ve yorum yapabilme yeterliliği artırmak.

Eğitimin İçeriği: Uluslararası nitelikli ticari ve yatırım uyuşmazlıklarının tahkim yoluyla çözümü konusunu İngiliz, Fransız ve İsviçre Tahkim Kanunları ile LCIA, ICC ve SCIA Tahkim kuralları ışığında mukayeseli olarak değerlendirilecektir. Ayrıca UNCITRAL ve ICSID Tahkiminin temel ilke ve prensipleri incelenecektir. Uluslararası Tahkim ile çözülen uyuşmazlıklara ilişkin yargılamalarda tahkim heyetlerin verdiği kararlar ele alınacak ve bu kararların özellikle Türkiye ve Türk Şirketleri hakkında ifade ettiği anlam ortaya konmaya çalışılacaktır.

Sınav:  12 Saatlik eğitime müteakiben 3000 Kelimelik Tahkim Makalesi yazılması gerekmektedir.

Devam Zorunluluğu: Tüm derslere katılmak ve eğitim programı sonunda verilecek tahkim makalesi ödevini danışman hocamızın yönlendirmeleri ışığında 1 aylık süre içinde teslim etmek.

Sertifika veya Katılım Belgesi: Programda başarılı olan katılımcılar İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.

Eğitim Ücreti: 2000 ₺ (İstanbul Barosu Avukatlarına %50 İndirim)

Maximum özelliği bulunan kredi kartlarına toplamda 9  taksit imkanı sağlanabilecektir 

Eğitim Yeri: İZÜSEM, Fındıklı Yerleşkesi

Kesin kayıt ve ödeme bilgileri için irtibat no:

Muhammed Zengin 0 (212) 692 97 92 

Oğuz Alp Dedeoğlu 0 (212) 692 97 82

 

NOT:

* İZÜSEM, programların duyuru ve uygulama aşamalarında gerekli gördüğü her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 
* İlgili programın kontenjanı sınırlı olduğundan, İZÜSEM tarafından kesin kayıt hakkı tanınan ve eğitim programı ödemesini gerçekleştiren katılımcılardan; ilgili programın başlama tarihinden 2 hafta öncesine kadar İZÜSEM'e programa katılamayacağına dair yazılı başvuruda bulunanlar hariç katılımcının programa katılıp katılmamasına bakılmaksızın herhangi bir geri ücret ödemesi yapılmayacaktır.

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"