Aile Birleşim Kursu


Kimler Katılabilir:  Almanya’da yaşayan Alman vatandaşı veya süresiz oturma müsaadesi olan biriyle evli olup, aile birleşimi vizesi ile Almanya’ya gitmek isteyen herkes. Öğretim dili Türkçe olacağından dolayı Türkçe'yi yabancı dil olarak konuşanlar için iletişim becerilerinin yeterli düzeyde olması istenmektedir.
 
Katılımcı Sayısı: 15 
 
Eğitimin Başlangıç Tarihi:   
 
Eğitim Süresi:  3 ay (Her kur için)
 
Eğitim Saatleri:   17:00 – 20:30 arası, haftada 7 saat
 
Eğitim Günleri: Pazartesi  ve Çarşamba 
 
Eğitimin Amacı:  2007 yılında Federal Almanya Göç Yasası gereği, Almanya’da yaşamak isteyenlerin A1 düzeyinde temel dil becerilerini edinmeleri gerekmektedir. Dolayısıyla Aile Birleşimi ile Almanya’ya gidecek vatandaşlarımızdan A1 düzeyini belgeleyen Zertifikat: Start Deutsch 1 belgesi istenmektedir. Bu kursta doğrudan sertifika sınavına yönelik çalışmalar yaparak, başarıyı yüzde yüz olarak hedefliyoruz. 
 
Eğitimin İçeriği:  Alman alfabesi ve harflerin okunuşu. Fillerin çekimi, dönüşlü fiiller, geniş zamanda cümle yapısı, artikeller, modal cümle; yardımcı filler, bağlaçlar, edat, karşılaştırma ve di’li geçmiş zamanda cümle yapısı gibi temel dil bilgisi kuralları öğretilecek ve sınava yönelik çalışılacaktır. Bununla beraber kendini tanıtma, tanışma, selamlaşma, bir konu hakkında basit fikir alışverişinde bulunma, yön sorma ve yol tarifi anlama gibi günlük yaşamla ilgili bilinen, olağan ifadeler öğretilecektir. 
(Her ders okuma, konuşma ve yazma alıştırmaları yapılacaktır.)
 
Sınav: Her kurun sonunda işlenen konularla ilgili seviye tespit sınavı yapılır.
 
Devam Zorunluluğu: Eğitimde %80 devam zorunluluğunun yerine getirilmesi gerekmektedir.  
 
Sertifika ve Transkript: Programda başarılı olan katılımcılar İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. 
 
Eğitim Ücreti: 900 ₺ + (KDV)
 
Eğitim Yeri:   İZÜSEM (Merkez), Fındıklı Yerleşkesi
 
Kesin kayıt ve ödeme bilgileri için irtibat no:
Muhammed Zengin 0 (212) 692 97 92 
Oğuz Alp Dedeoğlu 0 (212) 692 97 82
 
 

 NOT: 

*Katılımcılara başvuru sırasında yapılacak "Düzey Belirleme Sınavı" ücretsizdir. 

*İZÜSEM, programların duyuru ve uygulama aşamalarında gerekli gördüğü her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 
*İlgili programın kontenjanı sınırlı olduğundan, İZÜSEM tarafından kesin kayıt hakkı tanınan ve eğitim programı ödemesini gerçekleştiren katılımcılardan; ilgili programın başlama tarihinden 2 hafta öncesine kadar İZÜSEM'e programa katılamayacağına dair yazılı başvuruda bulunanlar hariç katılımcının programa katılıp katılmamasına bakılmaksızın herhangi bir geri ücret ödemesi yapılmayacaktır.
 
*Eğitim grupları kesin kayıt döneminde katılımcı sayısına göre belirlenecektir.   
 

 

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"