Öğrenci Konseyi ve Kulüpleri


Üniversitemizde her yıl gerçekleştirilen seçimlerde, her bölümden birer öğrenci temsilcisi seçilir. Bir hafta boyunca oylarını kullanan öğrencilerimiz, kendilerini temsil edecek arkadaşlarını seçerler. Bölüm temsilcilerinin oylarıyla, fakülte temsilcileri ve Öğrenci Başkanı belirlenir. Böylece Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu belirlenmiş olur. 
  
İZÜ Öğrenci Konseyi; eğitim, sağlık, spor ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması ve geliştirilmesinde, öğrencilerimizin haklarını gözetmek için çalışır. Üniversitemiz yönetimi ile öğrencilerimiz arasında etkili bir iletişim kurmak için çalışan İZÜ Öğrenci Konseyi, öğrencilerin beklenti ve isteklerini, doğru ve etkili bir şekilde yönetime sunar. Her sene tekrarlanan seçimlerle öğrenci konseyi tekrar kurulur. Tüm öğrencilerimiz seçimlerde aday olabilir, kendini ve arkadaşlarını temsil edebilir.
 
Öğrenci Konseyi için tıklayınız.
 
İZÜ’de aktif olarak çalışan 24 öğrenci kulübümüz vardır. Bunlar; Bilişim Kulübü, Çocukça Yaşam Kulübü, Hür Medeniyet Kulübü, Gezi Kulübü, Gıda Kulübü, Girişimcilik Kulübü, İletişim Kulübü, Mehmet Akif Edebiyat Kulübü, Mimarlık ve Sanat Kulübü, Müzik Kulübü, Psikoloji Kulübü, Rehberlik Kulübü, Sağlıklı Yaşam ve Spor Kulübü, Sinema Kulübü, Sosyal Gençlik Kulübü, Genç Gönüllüler Kulübü,ilim ve Hukuk Kulübü, Sosyoloji Kulübü, Toplumsal Sorumluk Kulübü, Uluslararası Öğrenciler Kulübü, İlim ve İrfan Kulübü, Sosyal Hizmet Kulübü ve Siyaset Kulübü’dür.

Öğrenci kulüpleri kampüs içinde ve dışında pek çok aktivite düzenlerler.

Çeşitli seminerler, spor turnuvaları, şiir okuma aktiviteleri, kulübün amacına uygun düzenlenen geziler gibi pek çok aktivite tertip edilir. Kulüpler sene içinde gerçekleşen Öğrenci Festivallerinde de yoğun olarak çalışırlar.
 
Öğrenci Kulupleri için tıklayınız.
PAYLAŞ :

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"