DGS Kayıt İşlemleri


Sevgili Öğrencimiz;
 
İZÜ Ailesine Hoş Geldiniz. Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazandığınız için sizi ve ailenizi tebrik eder, öğrenim hayatınızda başarılar dileriz. Üniversitemize kayıtlar hakkında detaylı bilgiler aşağıda verilmiş olup, bu bilgileri dikkatlice okumanız ve aşamaları sırasıyla takip etmeniz, kesin kaydınızı hızlı, kolay ve sorunsuz yapmanıza yardımcı olacaktır.
 
Üniversitemize DGS ile kayıt işlemleri 4-10 Ekim 2017 tarihleri arasında elektronik ortamda online olarak yapılacaktır.
 
KESİN KAYIT İŞLEMLERİ:
 
BİRİNCİ AŞAMA; İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Online Ödeme Sistemine (https://kampus.izu.edu.tr/odeme) "T.C. Kimlik Numaranız" ve "Soyadınız" ile giriş yaparak Üniversitemize ödemeniz gereken yıllık öğrenim ücreti tutarınızı öğreniniz.
 
İKİNCİ AŞAMA; Kredi Kartı ile Öğrenim ücreti ödemesi https://kampus.izu.edu.tr/odeme linkinden kredi kartı bilgileri girilerek gerçekleştirilebilir. (Ödemelerinizi “Bonus, Maksimum, World veya Paraf” özellikli kredi kartlarını kullanarak peşin veya en fazla 10 taksite kadar taksitlendirerek ödeyebilirsiniz.)
 
Öğrenim ücretinizi "Kuveyt Türk”, "Albaraka Türk”  veya “Türkiye Halkbankası”nın ilinizde veya ilçenizde bulunan en yakın şubesine giderek peşin veya en fazla 10 taksite kadar taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Bu bankalar tarafından hesaba dayalı işlem yapılacak olup, bu işlemler nedeniyle herhangi bir ücret veya fark alınmayacaktır.
 
Öğrenim ücretinin tamamının peşin veya kredi kartı ile tek çekimde ödenmesi durumunda %5 indirim uygulanacaktır.
 
Bursluluğu kanıtlayıcı evrakların (Kardeş ve Eş Bursu, Personel Bursları ve Kurucu Vakıf Bursları için) kayıt tarihlerinde, ödeme yapmadan önce Mali İşler Müdürlüğü’ne verilmesi gerekmektedir, kayıt tarihlerinden sonra verilen evraklar bir sonraki akademik yıl işleme alınacaktır.
 
Peşin ödemeler, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi adına kayıtlı "Kuveyt Türk Katılım Bankası TR08 0020 5000 0083 3555 8000 04" ve "Albarakatürk Katılım Bankası TR78 0020 3000 0123 5513 0000 04" IBAN numaralı hesaplarına yapılabilir. EFT veya havale ile yapılacak ödemelerde, öğrencinin T.C. kimlik numarası ile adı ve soyadı bilgileri dekont açıklaması olarak yazılmalıdır.
 
Ödeme işleminizin hızlı ve güvenli sonuçlanabilmesi için ATM'lerden işlem yapmayınız.
 
ÜÇÜNCÜ AŞAMA; Ödeme işleminizi yaptıktan sonra Üniversitemiz E-Kayıt Sistemi üzerinden (https://kampus.izu.edu.tr/ekayit) kayıt işleminizi yapmanız gerekmektedir. 
 
Üniversite tarafından kesin kayıt işlemleri için öğrencilerden herhangi bir belge talep edilmeyecektir. Bu nedenle öğrencilerimizin kayıt işlemleri için Üniversiteye gelmelerine gerek yoktur. Belirtilen tarihlerde yıllık öğrenim ücretinin tamamını ödeyemeyen veya taksitlendiremeyen öğrenciler, Üniversitemizin öğrencisi olma hakkından vazgeçmiş sayılacak ve herhangi bir hak iddia edemeyeceklerdir.
 
Son olarak lütfen Üniversitemizdeki öğrencilik hayatınız boyunca kullanacağınız İZU Kampüs Bilgi Sistemi'nde sizler için hazırladığımız mini anketimizi cevaplandırınız.
 
Kampüs Bilgi Sistemi'ne Giriş Yapabilmek İçin Kullanıcı Adı ve Şifre Oluşturma İşlemi;
 
Üniversitemizdeki öğrencilik hayatınız boyunca kullanacağınız İZU Kampüs Bilgi Sistemi'ne giriş için kullanıcı adı ve şifrenizi https://kampus.izu.edu.tr/ParolaSifirlama  linkinden TC. Kimlik ve Cep Telefon numaralarınızı girerek  oluşturabilirsiniz.
 
ÖNEMLİ BİLGİLER (Lütfen dikkatlice okuyunuz)
 
"Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı" ile "Yabancı Dil Yeterlik Sınavı" Tarihleri
 
Üniversitemize DGS ile kayıt yaptırıp zorunlu yabancı dil hazırlık öğrenimi görecek öğrencilerimiz için "Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı"   12 Ekim 2017 Perşembe günü saat 16:00’da, bu sınavda seviyesi B2 ve üzerinde çıkan öğrencilerimizin "Yeterlik Sınavı" ise 6-8 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu nedenle, öğretim dili %100 İngilizce, %30 İngilizce ve %30 Arapça olan lisans programlarına kayıt yaptıracak öğrencilerimizin 12 Ekim 2017 Perşembe günü saat 16:00’da Üniversitenin Halkalı Merkez Kampüsü Diller Okulu Binası DLB15 numaralı derslikte bulunmaları gerekmektedir.
 
 
Daha önce herhangi bir Üniversitede Yabancı Dil Hazırlık Sınıfını başarıyla tamamlayan veya uluslararası bir yabancı dil sınavından Üniversitenin yeterli gördüğü düzeyde puan alan öğrenciler, en geç 10 Ekim 2017 Salı günü mesai bitimine kadar ilgili fakülte sekreterliğine başvuru yaparak Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfından muafiyet talep edebilirler.
 
 
Ders Seçme İşlemleri 
 
Üniversitemiz lisans programlarının birinci sınıflarına kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıt yaptırdıkları gün ders seçme işlemleri  İZÜ Kampüs Bilgi Sistemi'nden öğrenciler tarafından yapılacaktır.
Daha önce Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliği kabul edilen herhangi bir Üniversitede öğrenim görmüş olan öğrenciler, o Üniversitede alıp başarılı olduğu dersler için, ilgili dekanlığa not belgesinin aslı ve ders içerikleriyle birlikte bir dilekçe ile müracaat ederek muafiyet talep edebilirler. Öğrenciler, muafiyet taleplerini kayıt yaptırdıkları gün yapmak zorundadır. Sonraki yarıyıllarda yapılacak muafiyet talepleri ya da yapılan muafiyet/intibak işlemlerinin iptaline yönelik istekler kabul edilmez.
 
Derslerin Başlama Tarihi 

Zorunlu veya İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıflarına kayıt yaptıracak öğrenciler ile lisans programlarının birinci sınıflarına kayıt yaptıracak öğrencilerin dersleri kayıt yaptırdıkları gün başlayacaktır. 
 
 
 
Kayıt ile ilgili sorularınız için;
bilgi@izu.edu.tr adresine mail göderebilir veya
İZÜ Çözüm Merkezi'ni (444 97 98) arayabilirsiniz.
 
Halkalı Kampüsü
Adres : Halkalı Caddesi No:11 Halkalı-Küçükçekmece / İSTANBUL
Telefon : 444 97 98 (PBX)  Faks :  0 (212) 693 82 29
PAYLAŞ :

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"