Genel Bilgiler


 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Kütüphanesi

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi 2011-2012 öğrenim yılında eğitime başlamıştır. İZÜ Kütüphanesi de 2011-2012 öğrenim yılı açılışından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Üniversitedeki eğitim-öğretime destek vermenin yanında, içinde bulunduğumuz Halkalı ve civarındaki insanlara da hizmet vermenin bilincinde olarak kendimizi sürekli geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Bu düşünce ile basılı ve elektronik kaynaklarla sürekli zenginleştirdiğimiz kütüphanemizi, sağladığımız fiziki ortam ve çalışma saatleriyle de destekleyerek kullanıcılarımızın hizmetine sunuyoruz. Başta üniversitenin eğitim verdiği bilim dalları olmak üzere her konuda iyi bir koleksiyona sahip olarak kısa bir süre içinde güçlü ve örnek gösterilebilecek nitelikte bir kütüphane oluşturmak amacıyla çalışmalarımız devam etmektedir.

Not: Üniversitemiz dışından gelen araştırmacılar da kütüphanemizi kullanabilir. Fakat, üniversiteye hazırlık, KPSS vs. sınavlara hazırlanmak için kütüphanemizi kullanmak isteyenlere, mekanımızın yeterince fazla olmaması nedeniyle maalesef hizmet veremiyoruz. Şu anda inşaatı devam eden ve takribi Ekim 2017’de tamamlanacak olan yeni kütüphane binamız hizmete açılınca bu kısıtlama da kalkacak ve herkese hizmet verebilecek duruma geleceğiz.

VİZYON
Gelişen teknolojiyi en iyi şekilde kullanan, yurt içinde ve uluslararasında itibar sahibi bir araştırma kütüphanesi oluşturmayı hedefliyoruz. Başta üniversitemizin eğitim verdiği bilim dalları olmak üzere her konuda iyi bir koleksiyona, deneyimli ve yeterli sayıda personele sahip olarak kısa bir süre içinde saygın, güçlü ve örnek gösterilebilecek nitelikte bir araştırma kütüphanesi oluşturmak. 

MİSYON
Üniversitemizdeki eğitim ve öğretime destek olmak. Bu görevin yerine getirilmesi için gerekli olan basılı ve elektronik kitap, dergi, CD vs. tüm materyalleri tespit etmek, sağlamak üniversite mensuplarımız başta olmak üzere tüm kullanıcıların hizmetine sunmaktır.

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"