ÖĞRENCİLERİMİZ NE DÜŞÜNÜYOR?

Öğrencilerimizin düşüncelerini sizin için öğrendik. Üniversitemiz hakkında öğrencilerimizin düşüncelerini buradan okuyabilirsiniz

Tüm güzellikleri aynı anda barındıran; tarihi dokusu, yeşilliklerle dolu kampüsü, sıcak ve samimi ortamı sayesinde huzur dolu bir Üniversite... Üniversitenin benim için en büyük artılarından biri eğitimde öğrenci odaklı olması, öğrencinin ulaşmak istediği her şeye rahatlıkla ulaşabilmesi ve öğrencinin kendini geliştirebilmek adına her türlü etkinlik ve faaliyetlerde rahatlıkla bulunabilmesi... Sabahattin Zaim'den mezun olduğumda üniversitemin "İyi ki" dediklerim arasında yer alacağına eminim.

Fatma Kalaycı Psikoloji Bölümü Öğrencisi, İletişim Kulübü Başkanı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, gelişim ve ilim yolunda atacağınız her adımda, en alttan en üst kademesine kadar elinizi tutup, sizin için var olduğunu bilen bir kadroyla yanınızda yer alırken, eşsiz bir kampüsle unutulmaz bir üniversite yaşamının kapılarını sizin için açmakta...

Emine Koçer Rehberlik ve Psikoloji Danışmanlık Bölümü Öğrencisi, Rehberlik Kulübü Başkanı

Mesleğime dair ilk kapsamlı eğitimi alacağım için, üniversite demek benim için hayat demekti. Bu nedenle kaygılarla başladığım İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'ne, bana daha ilk yıldan kazandırdığı donanım, kültürel ve sosyal alanda aktif rol alma, meslek hayatında daima en iyileri hedefleme açısından sunduklarından dolayı teşekkür ediyorum. Buradaki öğretim üyelerimizin ve idari personelin yaklaşımları, bize daha çok donanım kazandıracak programlara yönlendirmeleri, bence İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nin bir farkıdır. Üniversite eğitimim bitse bile İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi benim için daimi olacaktır.

Büşra Celali Türkçe Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi, Mehmet Akif Edebiyat Kulübü Başkanı

Tercih dönemimde vakıf üniversiteleri hiç aklımda yokken ailemin önerisi üzerine 2. sırada yazdığım İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi... Okula adım attığım andan itibaren gördüğüm kampüs; modern çizgiler üzerine kurulmuş olmasına rağmen tarihin içinde eğitim alacağınız geniş bir kampüs... Normalde bu gördüklerim, ön yargılarımın kırılmasına yetmişti ancak İZÜ çok daha iyisiymiş, kısa zaman içinde anlıyorsunuz. Sürekli gelişen kampüs olanakları, konularında uzman akademik kadrosuyla "Daha fazlasını yapabilir miyim?" sorunuza her zaman "Evet" diyor. Ve bu, birçok (devlet ya da vakıf ayırmaksızın) üniversitede bulunmayan bir fırsat. Mutluyum, “İyi ki İZÜ'deyim.” diyorum ve muhtemelen bunu söylemeye devam edeceğim.

Semih Kıroğlu Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencisi, Bilişim Kulübü Başkanı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrencisiyim. Üniversitemiz gerek sosyal gerek kültürel gerekse insan ve öğrenci merkezli yaklaşımı ile geleceğin üniversitesi olma yolunda başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Ben de bu ailenin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum.

Musa Zeytinci Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi, Siyaset Kulübü Başkanı

Kampüse girer girmez sizleri yeşilin her tonundan oluşan muhteşem bir bahçenin sarıp sarmalayan kucaklaması, üniversite bünyesinde yapılan etkinlikler, hem alanında uzman hem de öğrencileri ile bütünleşmiş hocalarımız ve dahası… İngilizce, Arapça, Osmanlıca kurslarımız ile hangi üniversite üç dil kazanımı ile mezun olma fırsatı verir ki? Bir okul öncesi öğretmeni adayı olarak burada olmaktan çok mutluyum.

Sümeyye Ebcim Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi, Çocukça Yaşam Kulübü Başkanı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi yenilikçi, özverili ve gelişime açık bir üniversitedir. Burada hayal ettiklerinizden de ötesini görebilme imkânı bulacaksınız. Bu üniversitede sizlere sunulacak fırsatlar sayesinde ise, başarıya bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Muhammet Mustafa Tuna İşletme Bölümü Öğrencisi, Sinema Kulübü Başkanı

Burayı huzurlu buluyorum ve kendimi güvende hissediyorum. İstanbul’un karmaşasından gürültüsünden uzak, yeşilin ve doğanın kucakladığı, her tarafı buram buram tarih kokan bir yerde eğitim alıyorum. Kampüse adım attığı ilk andan itibaren huzura eriyor insan. Burada İstanbul ürkütmüyor insanı. Başlamadan önce üniversitede ilişkilerin daha resmi olduğunu sanırdım. Ama bu üniversiteye geldikten sonra gerek akademisyenlerimiz gerek üniversitenin idari kadrosu gerekse öğrenciler arasında kardeşlik ve uzun sürecek dostlukların oluştuğunu apaçık bir şekilde gördüm. Burayı tercih ederken belki kuşkuluydum. Ama bitirirken asla pişmanlık ve şüphe duymadan “İyi ki İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi mezunuyum” diyeceğimden eminim.

M. Enes Gök İşletme (İngilizce) Bölümü Öğrencisi, Sosyal Gençlik Kulübü Başkanı

İZÜ demek; Hocaların Hocası Sabahattin Zaim'in adında, 2. Abdülhamid Han'ın yaptırdığı okulda, 42 yıllık geçmişiyle kendini eğitime vakfetmiş İlim Yayma Vakfı'nın çatısı altında, insanın ruhuna huzur veren yemyeşil kampüsünde, alanında uzman hocalardan eğitim görmek demektir. İstanbul'un orta yerinde bir diplomadan ziyade hayat mektebinin ilk derslerini almak istersen seni de İZÜ'ye bekleriz.

Mehmet Ali Yafez Gıda Mühendisliği Bölümü Öğrencisi

Yunanistan’dan geldiğimde çok heyecanlı ve telaşlıydım. Ancak bu üniversitenin sıcak atmosferi, arkadaşlar arasındaki sıcaklığı ve hocaların yardımcı olmasıyla, benim hem okula hem de İstanbul’a hemen alışmamı sağladı. Yurtdışından gelmeme rağmen kendimi hiç yabancı hissetmedim. Beni çok sıcak karşılayan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’ne sunduğu bu imkanlar ve aile ortamından dolayı teşekkür ederim.

Allie Molla Achmet Psikoloji Bölümü Öğrencisi, Yunanistan

Ülkemdeyken ben ve arkadaşlarım Türkiye’de bir üniversitede okumayı hayal ediyorduk. Birkaç kişi bu imkana sahip oldu. Buraya gelmeden okuyabileceğim üniversiteleri araştırdım. En yenisi fakat en geniş kampüslerden birine sahip üniversitelerin başında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi geliyordu. Bana hayallerimi gerçekleştirebilme imkanı sunacağına inanıyorum. Burada olmaktan çok mutluyum.

Jetmir Kurti Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi, Arnavutluk

İZÜ’deki uluslararası atmosferi seviyorum. Kampüste birçok dil konuşuluyor. Buradaki misafirperverlik insanı evinde hissettiriyor. Ayrıca öğrencilerin beceri ve yeteneklerini artıran birçok kulüp var. Bir ya da daha fazla dönem Avrupa’da eğitim almak gibi bir fırsat da sunuyor. Üniversitemiz bizim her alanda gelişmemiz için birçok fırsat sunuyor.

Saeed Johar Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencisi, Bangladeş

Akademik anlamdaki imkânlarının yanı sıra her zaman koyu sohbetlere dalabileceğiniz samimi arkadaşlar bulabilirsiniz burada. Hata yapsak bile hocalarımızın bizden desteklerini esirgememeleri, düşüncelerimizi korkmadan söyleme fırsatını tanıyor ve böylece özgüveni tam olan bir İZÜ gençliği yetişiyor.

Hassan Habeeb Mohammad Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğrencisi, Sri Lanka

Doğup büyüdüğüm yerden ve ailemden uzak olmama rağmen İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde yabancılık çekmiyorum. Öğrenciler, Uluslararası Ofis çalışanları, hocalar, hepsi çok nazik ve yardımseverler. Verilen desteklerle hepimiz, gelecek yıllarda hem kendimiz hem de toplumumuz için iyi yönde her türlü değişikliği yapmaya hazırlanıyoruz.

Norhan Othman Mimarlık Bölümü Öğrencisi, Suriye

Burada hocalarımız ve arkadaşlarımızla birlikte samimi bir ortam içerisinde öğrenim hayatıma devam ediyorum. Derslerin İngilizce işlenmesi ve hocaların özel ilgisi, yabancı dil konusunda ileride bize güzel imkanlar sağlayacak. Yurtdışından gelen bir öğrenci olarak buradaki hocalarım sayesinde Türkçe’yi de öğrendim. Mezun olduktan sonra da kolaylıkla iş bulacağıma inanıyorum. Sabahattin Zaim’li olmanın ayrıcalığını her gün biraz daha hissediyorum.

Abdul Hayee Haji Mhmood İşletme(İngilizce) Bölümü Öğrencisi, Afganistan

Tarihi bir mekân olan Mehmet Akif’in okulunda okuyor olmak gurur verici. Bunun yanı sıra bölümümün bana geniş bir dünya görüşü kazandırdığını düşünüyorum. Uluslararası öğrencilere olan yoğun ilgileri yalnızca üniversiteye değil, İstanbul’a da alışmamıza çok yardımcı oluyor. Üniversitemiz, gelecekte iş kaygısı yaşamayalım diye sıkı bir İngilizce hazırlık programı, iyi bir akademik kadro ve kendimizi geliştirmeye imkân tanıyan öğretim yapısı sunuyor.

Nart Zekeria Durmaz Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi, Rusya

Farklı şehirlerden geldik ve sonra hepimiz bu güzel şehirde, İstanbul’da ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde toplandık. İZÜ’nün çok dostane bir atmosferi var ve doğrusu İZÜ’yü bu kadar benimseyeceğimi tahmin etmemiştim. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum mesleğin derslerini çok değerli hocalarımızdan almak üniversite seçimimin çok doğru olduğunu bir kez daha ispatlıyor.

Nour Altarjuman Gıda Mühendisi Bölümü Öğrencisi, Suriye

İlim ve zarafet üssü İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, deneyimli akademisyen kadrosuyla, sağladığı sosyal faaliyetleriyle, bize sunduğu imkânlarıyla hızla gelişen bir üniversite olduğunu kanıtladı. Bizlere mezun olurken en az bir yabancı dil öğretmeyi de hedef alan Üniversitemiz geleceğimize ışık tutuyor. Doğa ve tarih ile iç içe eğitimiyle, sıcacık insanlarıyla da bu yolculuğumuzda bizi yalnız bırakmıyor. Kent içinde bir kampüs üniversitesi olan İZÜ’ye gelen pişman olmuyor. Tüm bu güzelliklerin içinde bulunmaktan dolayı çok mutluyum.

Büşra Nur Turan Gıda Mühendisliği Bölümü Öğrencisi, Hür Medeniyet Kulübü Başkanı

İmam-hatip birinci sınıftayken bu okula Mehmet Akif Ersoy’ un hayatını araştırmak için gelmiştim ve 7 sene sonra onun okuduğu ve araştırma yaptığım üniversiteyi kazandım. Gerek Milli Şair Mehmet Akif Ersoy ile aynı mekanlarda bulunmamız, gerekse tarihi dokusuyla bir bütün olan kampüsümüz bizlere ayrı bir motivasyon sağlıyor. Yoğun ders saatlerinin ardından kafeteryalarımızda arkadaşlarımızla hoş vakit geçiriyoruz. Ayrıca kulüpçülük faaliyetlerimizi destekleyen, sosyal ve kültürel manada bizlerin gelişimine katkıda bulunup organizasyon becerileri kazanmamıza destek olan Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile kendimizi ifade etme becerileri kazanıyoruz. Üniversitemiz 5. yılında olmasına rağmen pek çok üniversite ile sosyal, kültürel ve sportif alanlarda yarışır konuma gelmesi de bulunduğumuz yer ile gurur duymamızı sağlıyor. Temennim akademik alanda da kendini daha da çok geliştirmesi ve diğer üniversiteler ile yarışır hale gelmesidir.

Mehmet Yusuf Altun Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi

Doğayla içi içe bir kampüs Üniversitesinde okumanın ayrıcalığını; öğrencisinden akademik kadrosuna, akademik kadrosundan çalışanlarına kadar herkesin aile sıcaklığında, nezih ve hoşgörülü bir ortamda bulunmanın hoşnutluğu içinde olmasını kulüplerde de görmekteyiz. Öyle ki arkamızda öğrencisinin ve kulüplerinin destekçisi olan, öğrencilerinin sosyal bir ortamda bulunmasını sağlayan böyle bir Üniversitede okumakta ve Sağlıklı Yaşam ve Spor Kulübü Başkanı olmaktan son derece onur duymaktayım.

Mustafa Öztürk Mimarlık Bölümü Öğrencisi, Sağlıkla Yaşam ve Spor Kulübü Başkanı

Tercih süresince İstanbul'da hukuk fakültelerini çok araştırdım, bir arkadaşım vesilesiyle İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Hukuk Fakültesinin açıldığını öğrendim. Üniversitenin 4, fakültenin ilk yılı olduğu için kaygılarım vardı fakat kampüs ortamının sıcaklığı, tecrübeli akademisyenlerimiz ve samimi personelimiz sayesinde tüm ön yargılarımı unuttum. İZÜ kadim medeniyetimizin ve çağın gereklerinin harmanladığı, farklı kültür ve coğrafyalardan öğrencilerin buluştuğu bir merkez. İstanbul'da bulunmanın bir avantajı da birçok kültürel ve sanatsal etkinliğe katılabiliyorsunuz. Öğrenci kulüplerinin faal çalışmaları sayesinde hobilerinizi geliştiriyor, farklı projeler oluşturuyor; bilim, sanat, kültür alanlarında konferanslara ve geleceğe yönelik mesleki söyleşilere katılma imkânı buluyorsunuz. İZÜ, "İstanbul'da üniversite okuyan iki üniversite bitirmiş olur." sözünün hakkını veriyor.

B. Emre Tahsin Hukuk Bölümü Öğrencisi, İlim ve Hukuk Kulübü Başkanı

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"