Lisans Programlarına Kayıt


Sevgili Öğrencimiz;

İZÜ Ailesine Hoş Geldiniz. Üniversitemize kayıt yaptırmaya hak kazandığınız için sizi ve ailenizi tebrik eder, öğrenim hayatınızda başarılar dileriz. Üniversitemize kayıtlar hakkında detaylı bilgiler aşağıda verilmiş olup, bu bilgileri dikkatlice okumanız ve aşamaları sırasıyla takip etmeniz, kesin kaydınızı hızlı, kolay ve sorunsuz yapmanıza yardımcı olacaktır.

Üniversitemize kesin kayıt işlemleri 12-16  Ağustos 2016 tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversite E-Kayıt Sistemi üzerinden (https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit) yapılacaktır. Bu hizmetten faydalanmak için e-Devlet Şifresi, Elektronik İmza, Mobil İmza veya İnternet Bankacılığı ile Giriş yöntemlerinden birini kullanarak e-Devlet Kapısı sistemine giriş yapabiliyor olmalısınız. E-Kayıt İşleminize başlamadan önce gerekli e-Devlet Şifresi, Elektronik İmza veya Mobil İmza’nızı temin etmelisiniz veya e-Devlet Kapısı’na entegre bankalardan birinin internet bankacılığını kullanıyor olmalısınız. E-Devlet Şifrenizi PTT’lere kimliğiniz ile birlikte şahsen başvurarak temin edebilirsiniz. Elektronik veya Mobil İmza temin etmek için ilgili hizmet sağlayıcılardan veya operatörlerden bu hizmeti satın almalısınız.

Üniversite tarafından kesin kayıt işlemleri için öğrencilerden herhangi bir belge talep edilmeyecektir. Bu nedenle öğrencilerimizin kayıt işlemleri için Üniversiteye gelmelerine gerek yoktur. Belirtilen tarihlerde yıllık öğrenim ücretinin tamamını ödeyemeyen veya taksitlendiremeyen öğrenciler, Üniversitemizin öğrencisi olma hakkından vazgeçmiş sayılacak ve herhangi bir hak iddia edemeyeceklerdir.
  
Zorunlu veya İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı olan lisans programlarına kayıt yaptıracak öğrencilerin "Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı" ile "Yabancı Dil Yeterlik Sınavı" 05 - 09 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu nedenle, öğretim dili %100 İngilizce, %30 İngilizce veya %30 Arapça olan lisans programlarına kayıt yaptıracak öğrenciler ile İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfına kayıt yaptıracak öğrencilerin 5 Eylül 2016 Pazartesi günü Saat:09:00'da Üniversitenin Halkalı Merkez Kampüsünde bulunmaları gerekmektedir.

Üniversitemiz lisans programlarının birinci sınıflarına kayıt yaptıracak öğrencilerin ders seçme işlemleri 5-10 Eylül 2016 tarihleri arasında Kampüs Bilgi Sistemi (https://kampus.izu.edu.tr/login) üzerinden yapılacaktır.
 
Zorunlu veya İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıflarına kayıt yaptıracak öğrenciler ile Lisans Programlarının birinci sınıflarına kayıt yaptıracak öğrencilerin dersleri 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacaktır. 

Kesin Kayıt İşlem Aşamaları: 

Birinci Aşama; 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Online Ödeme Sistemine (https://kampus.izu.edu.tr/odeme) "T.C. Kimlik Numaranız" ve "Soyadınız" ile giriş yaparak Üniversitemize ödemeniz gereken yıllık öğrenim ücreti tutarınızı öğreniniz. 

İkinci Aşama; 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Online Ödeme Sisteminde (https://kampus.izu.edu.tr/odeme) yer alan "Kredi Kartı ile Ödeme Yap" alanından “Bonus, Maksimum, World ve Paraf” özellikli kredi kartlarını kullanarak veya anlaşmalı olduğumuz “Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası veya Türkiye Halk Bankası” bankalarından herhangi birinin size en yakın şubesine giderek yıllık öğrenim ücretinizi peşin veya en fazla 10 taksite kadar taksitlendirerek ödeyebilirsiniz.

Anlaşmalı bankalar tarafından hesaba dayalı işlem yapılacak olup, bu işlem nedeniyle herhangi bir ücret veya fark alınmayacaktır. 

Yıllık öğrenim ücretinin tamamının peşin veya kredi kartı ile tek çekimde ödenmesi durumunda öğrenim ücreti üzerinden %5 indirim uygulanacaktır. 

EFT/Havale işlemleri, Üniversitemizin "Kuveyt Türk Katılım Bankası/Sefaköy Şubesi TR08 0020 5000 0083 3555 8000 04 ve Albaraka Türk Katılım Bankası / Sefaköy Şubesi TR78 0020 3000 0123 5513 0000 04 IBAN numaralı" hesaplarına yapılabilir. . 

EFT veya havale ile yapılacak ödemelerde, öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ile Ad ve Soyad bilgilerinin dekont açıklaması olarak yazılması gerekmektedir.

Üçüncü Aşama; 

Ödeme işleminizi yaptıktan sonra Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversite E-Kayıt Sistemi üzerinden (https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit) kesin kayıt işleminizi tamamlayınız.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörlüğü

Öğrenim Ücretleri için tıklayınız.

Burslar ve İndirimler için tıklayınız.

Konukevleri hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

Halkalı Kampüsü

Adres : Halkalı Caddesi No:11 Halkalı - Küçükçekmece / İSTANBUL

Telefon : 444 97 98 (PBX)  Faks :  0 (212) 693 82 29

Elektronik Posta: bilgi@izu.edu.tr

Kampüs Haritası: T.C. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Merkez Kampüsü

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"