Zaim Okçularımız Türkiye 5.’si Oldu


 
Geçtiğimiz yıldan bu yana kampüsümüzde okçuluk eğitim alan sporcularımız, Samsun’da düzenlenen Türkiye Okçuluk Federasyonu (TOF) Salon Federasyon Kupası’nda 5. Olarak göğsümüzü kabarttı. 
 
2015 yılının son yarışması olan TOF Salon Federasyon Kupası’nda “İstanbul Okçuluk Kulübü” adı altında bayanlar kategorisinde katılan öğrencilerimiz, 111 kulüp arasında 5. Olarak büyük başarıya imza attı. 03-06 Aralık tarihleri arasında Samsun TÜYAP Fuar alanında düzenlenen şampiyonaya, 8 kategoride 706 kişilik rekor bir katılım oldu. Bayan takımızın 5. Olarak bitirdiği yarışmayı, erkek takımımız çeyrek finalde elenerek 9. Olarak tamamladı. Geçtiğimiz yıla oranla atış yüzdelerini ciddi olarak arttıran okçuluk takımımız, 2016 yılında Üniversitelerarası Okçuluk Şampiyonasında kürsüye çıkmayı hedefliyor.  
 
2016 yılının Türkiye Şampiyonası için seçme ve üniversitelerarası okçuluk şampiyonaları için hazırlık niteliği taşıyan TOF Salon Federasyon Kupası’nda 5. Olan takımızı tebrik ediyor, başarılarını devamını diliyoruz. 
 
  
 

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"