İngilizce Yeterlilik


SEVİYE BELİRLEME SINAVI

Seviye Belirleme Sınavı 5-6 Eylül 2016 tarihlerinde, Üniversitemiz Halkalı Merkez Kampüsünde bulunan bilgisayar laboratuvarlarında internet üzerinden yapılacaktır. Bölümlere göre sınav yer ve saatlerini gösteren sınav listeleri, yeni öğrencilerimizin Üniversitemize kesin kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra (en geç 4 Eylül mesai bitiminde) Üniversitemizin web sitesinde bulunan ‘DUYURULAR’ bölümünde yayınlanacaktır.

Seviye Belirleme Sınavı ile ilgili detaylar aşağıda açıklanmıştır;

(1) Seviye Belirleme Sınavından 100 üzerinden en az 60 puan alanlar, Yabancı Dil Yeterlilik Sınavına girmeye hak kazanırlar.

(2) Seviye Belirleme Sınavından 59 ve daha az not alan öğrencilerin yabancı dil hazırlık programında hangi modüle yerleştirilecekleri, sınav sonuçlarına göre Hazırlık Birim Koordinatörlüğü tarafından belirlenir.

(3) Seviye Belirleme Sınavına girmeyen öğrenciler yabancı dil hazırlık sınıfında A1 (Breakthrough - Başlangıç) modülüne yerleştirilir.

(4) Seviye Belirleme Sınavına girmeyen öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz.

YABANCI DİL YETERLİLİK SINAVI

Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı’nın yazılı bölümü 7 Eylül 2016 Çarşamba günü saat 10:00’da, sözlü bölümü ise 8 Eylül 2016 Perşembe günü 9:00 - 16:00 saatleri arasında yapılacaktır. Bu sınava girmeye hak kazanan öğrencilerin listesi ve sınav yerleri, Seviye Belirleme Sınavı tamamlandığı gün üniversitemizin internet sitesinde ‘DUYURULAR’ bölümünde yayınlanacaktır.

2015 – 2016 akademik yılında yabancı dil hazırlık sınıflarında B2 seviyesinde kalan öğrencilerimiz de yabancı dil yeterlilik sınavına girebileceklerdir. Bu öğrencilerimizin birim sekreterliğine telefon (dahili 9720) ya da mail yoluyla (tugba.yildirim@izu.edu.tr) 1-5 Eylül 2016 tarihleri arasında isim yazdırmaları gerekmektedir.

Yabancı Dil Yeterlik Sınavı ile ilgili detaylar aşağıda açıklanmıştır;

(1) Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı; 6 bölümden (Listening, Grammar, Vocabulary, Reading, Writing, Speaking) oluşmaktadır. Bu sınav öğrencilerin, dinlediğini anlama, kelime ve dil bilgisi, okuduğunu anlama, yazılı ifade ve sözlü ifade bakımından dil beceri ve yeterliliğini ölçer. (İngilizce Dil Yeterlilik Sınav örneği için tıklayınız)

(2) Yabancı Dil yeterlilik Sınavı 2 günde yapılmaktadır. İlk günkü sınav listening, grammar, vocabulary, reading ve writing bölümlerini kapsamaktadır. İkinci gün ise; sadece speaking sınavı yapılır. Sınav Hazırlık Birim Koordinatörü tarafından belirlenen komisyon üyelerince öğrenci ile birlikte karşılıklı diyalog şeklinde yapılır.

(3) Yabancı Dil Yeterlilik Sınavından 100 üzerinden en az 70 puan alan öğrenciler, zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfından muaf tutularak yerleştirildikleri lisans diploma programlarına başlamaya hak kazanırlar.

(4) Yabancı Dil Yeterlilik Sınav sonuçları, sınavdan sonra en geç üç gün içinde ilan edilir.

(5) Yabancı Dil Yeterlilik Sınavının geçerlik süresi sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıldır.

Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız Üniversitemiz Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı Eğitim Öğretim ve Sınav Yönergesi’ni inceleyebilirsiniz.

Yabancı Dil Seviye Belirleme ve Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı Tarihleri

 
05 Eylül 2016 Pazartesi  Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı
06 Eylül 2016 Salı     Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavı Sonuçlarının  İlan Edilmesi
07 Eylül 2016 Çarşamba Yabancı Dil Yeterlik Sınavı (Yazılı)
08-09 Eylül 2016 Perşembe-Cuma Yabancı Dil Yeterlik Sınavı (Sözlü)
12 Eylül 2016 Pazartesi Yabancı Dil Yeterlik Sınav Sonuçlarının İlan Edilmesi
 
2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı İngilizce I ve II Dersleri için Muafiyet Sınav Tarihi
 
YDL101 İngilizce-I ve YDL102 İngilizce-II Derslerinin Muafiyet Sınav Tarihi  21 Eylül 2016 Çarşamba

 

 
PAYLAŞ :

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"