Davet


İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Uluslararası İslam Ekonomi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi II. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı (IIEFC), bu yıl 11-13 Eylül 2015 tarihleri arasında İstanbul’da İZU Halkalı Merkez Kampüsünde düzenlenecektir. Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Dünya Bankası Küresel İslami Finans Geliştirme Merkezi, İslam Ülkeleri İstatistik Ekonomik Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) ve Borsa İstanbul’un desteğiyle gerçekleştirilecek olan konferans ile İslam ekonomisi ve finansı alanında çalışan akademisyen, uygulayıcı ve araştırmacıların bilimsel çalışmalarının teşvik edilmesi ve ilgili literatürün geliştirilmesi amaçlanmaktadır. 
 

Önemli Tarihler

Tebliğ özeti teslim tarihi: 30 Temmuz 2015 
Kabul edilen tebliğ özetlerin ilanı : 07 Ağustos 2015
Tam metinlerin gönderim son tarihi : 1 Eylül 2015
Kayıt : 1 Eylül 2015

Konferansa katılım ücretlidir. Kayıt ücretleri; 
Öğrenci  : 150 TL
Dinleyici : 250 TL
 
Konferans Dili 
Konferansta Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere 3 dilde sunum yapmak mümkündür. Tüm bildirilerin tam metinlerinde İngilizce özet yer almalıdır. 
 
En İyi Bildiri Ödülleri 
Konferansta sunulan bildirilerden bilim ve danışma kurulu tarafından seçilecek birinci, ikinci ve üçüncülüğe layık görülen bildiri sahiplerine ödül verilecektir. Kurul kriterlerine göre yapılacak değerlendirme sonucunda verilecek birincilik ödülü 1000 TL, ikincilik ödülü 750 TL ve üçüncülük ödülü ise 500 TL’dir. 

Yürütme Kurulu 

Mehmet BULUT - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Mustafa ÇAKIR - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Turgay GEÇER - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Merve Büşra ALTUNDERE - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi

Sekretarya 

Eren YILDIRIM - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Murat İŞIKER - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Cemil Faruk DURMAZ - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversites 

 

 

"Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi"